Ognisko Wychowawcze

  • "Nasz Dom"
    Plac Konstytucji 3-go Maja 2
  • 74-400 Dębno
  • tel/fax: 95 760-48-54
    tel.kom.: 502-370-427
  • e-mail: naszdom@onet.pl
    NIP: 597-14-92-617
    Konto: 94 8355 0009 0044 3689 2000 0001
  • Bank GBS O/Dębno

 
 

Archiwum artykułów

 

Logowanie



 
 
 
 

Święta Wielkanocne w Ognisku

Świetlica socjoterapeutyczna » Aktualności » autor: DG, edytowany: 17.05.2014, czytany: 1874

Przygotowania do świąt w Świetlicy zaczęły się tydzień przed Wielkanocą. Dzieci pomagały dekorować salę, wykonując z wielkim zaangażowaniem przeróżne prace dowolnymi technikami. Były to m.in. pisanki, kurczaczki, baranki oraz kartki Wielkanocne. Podczas malowania pisanek dzieci układały wierszyki o tematyce Wielkanocnej, oto jeden z wierszy napisany przez Łukasza Kmitę:

„Malowanka”

Malowanka, malowanka ładniejsza niż pisanka

Malowanki robi Tata bez brata.

Jest ozdobiona we wzoreczki lub kropeczki.

W koszyczku leży obok baranka cukrowego dwukolorowego.

 

Po zajęciach praktycznych przyszedł czas na chwilę refleksji i wymianę zdań na temat wyglądu rodzinnych świąt Wielkanocnych. Każde z dzieci opowiadało jak spędza święta w swoim domu. Nie brakowało również zabaw i gier Wielkanocnych. Przed rozejściem się do domów złożyliśmy sobie życzenia Wielkanocne.