Świetlica socjoterapeutyczna » Aktualności » autor: K.I., edytowany: 11.10.2015, czytany: 1688
25 września świetliczaki otrzymały wielkiej rangi zadanie. Miały pozbierać śmieci w ramach akcji „Sprzątanie świata”. Wyposażeni w worki na śmieci, gumowe rękawiczki ruszyliśmy wspólnie w poszukiwaniu odpadów, które zalegały w obrębie placu zabaw i promenady przy jeziorze Lipowo. Dodatkowo ,aby zmobilizować bardziej naszych uczestników zorganizowaliśmy zawody. Dwie drużyny miały za zadanie jak najszybciej napełnić worek śmieci. Wygrała grupa Karoliny, w składzie: Denis, Roksana, Karolina i Sandra. Jednak przewaga była niewielka, bo druga grupa, na czele z Kasią także solidnie pracowała. Dzieciom nie straszne były krzaki i szuwary. Zbieraliśmy szkoło, plastiki i inne śmieci. Nasza praca wzbudzała zainteresowanie mieszkańców, dlatego wierzymy, że każda osoba odwiedzająca plac zabaw i inne urokliwe miejsca Dębna zadba o to, aby śmieci lądowały w śmietniku, a nie na trawie!