Zajęcia integracyjne
Świetlica socjoterapeutyczna » Aktualności » autor: K.I., edytowany: 28.09.2016, czytany: 1555
Wrzesień jest czasem, kiedy kształtuje się grupa. Każde dziecko stara się zaznaczyć swoją rolę w naszej, małej społeczności. Aby pomóc naszym podopiecznym w odnalezieniu się w grupie, wychowawca tworzy przestrzeń bezpieczeństwa, która w sposób kontrolowany i zorganizowany umożliwia dzieciom wykazać swoje mocne strony, a także zaznaczyć granice, których przekraczać nie można. Zadanie bywa czasem dość uciążliwe i wyczerpujące :) Nietrudno o drobne spory i przepychanki słowne. Ale z niewielkim nakładem cierpliwości i konsekwencji można stworzyć bardzo zżytą i zgraną wspólnotę w świetlicy. W tym celu, co jakiś czas dzieci uczestniczą w zajęciach integracyjnych, które pomagają im zrozumieć występujące napięcia i wykrzesać pozytywne emocje. Nasza grupa tworzy małą społeczność, dzieci są blisko ze sobą, świadczy o tym fakt, że nawet poza świetlica utrzymują przyjacielski kontakt. Świetliczaki mogą tutaj odnaleźć przyjaciół na całe życie