Świetlica socjoterapeutyczna » Aktualności » autor: K.I., edytowany: 29.05.2017, czytany: 1197
Na Świetlicy staramy się rozwijać wszechstronnie, zarówno dbając o nasze zdrowie jak i zdolności manualne, czy psychiczne. W maju uczyliśmy się nowych technik pracy plastycznej, którą nazwaliśmy "wydzieranką". Technika ta polega na zamalowaniu kartki kolorowymi pastelami olejnymi, a następnie pomalowaniu całej na jednolity kolor farbami plakatowymi. Po wyschnięciu praca jest gotowa do wydzierania. Przy pomocy wykałaczki, patyczka dzieci wydzierają dowolny wzór, dzięki czemu spod farby wyłaniają się piękne kolory. Efekty są zdumiewające, a praca bardzo łatwa do wykonania.