Świetlica socjoterapeutyczna » Aktualności » autor: K.I., edytowany: 23.02.2018, czytany: 1214
W ostatnim czasie na Świetlicy pojawiły się nowe dzieci, co stało się wspaniałą okazją, aby wdrążyć w grupie zasady współpracy. Każda nowa osoba wprowadza nowe porządki w grupie. Zmieniają się role i ogólna koegzystencja. Dlatego bardzo ważne są zajęcia integracyjne, które dają efekt zespolenia się członków oraz budują więzi i zaufanie. W ramach prowadzonej socjoterapii dzieci uczyły się czym jest synergia, czyli współdziałanie. Aby Świetliczaki lepiej przyswoiły treści wykorzystaliśmy kilka technik współpracy, które wymagają jednoczestnego zaangażowania kilku osób. Dzieci otrzymały brystol i jednego markera, do którego były przywiązane sznurki. Zadaniem dzieci było odmalowanie „potworka”, trzymając sznurki. Każdy ruch markera był uzależniony od naciągnięcia sznurków w równym stopniu. Praca wymagała zaangażowania każdej osoby i ogromnej współpracy grupy. To właśnie synergia, gdzie działając razem możemy o wiele więcej, niż osobno.